Кубок України з вітрильного спорту (кайтбординг) 2021

Регламент проведення Кубку України з вітрильного спорту (кайтбординг)

1. Цілі і завдання заходу

Змагання проводяться з метою: популяризації та розвитку вітрильного спорту в Україні;
підвищення спортивної майстерності;
виявлення найбільш підготовлених спортсменів до складу національної збірної команди відповідної вікової групи;
оцінки роботи тренерсько-викладацького складу, фізкультурно-спортивних організацій, закладів фізичної культури і спорту;
пропаганди здорового способу життя, залучення молоді до активних занять спортом.

2. Строки і місце проведення заходу

Кубок України з вітрильного спорту (кайтбординг) у дисциплінах Kite foil (далі - Кайт фойл), TwinTip Slalom (далі - слалом) проводяться у Березанському районі Миколаївської області на спортивно-тренувальній базі кайт-клубу "WINDRIDER" з 16 по 20 червня 2021 року. День приїзду команд - 16 червня 2021 року.

3. Організація та керівництво проведенням заходу

3.1. Повноважними організаторами, що здійснюють загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань, є: відділ єдиноборств, складнокоординаційних та стрілецьких літніх олімпійських видів спорту департаменту олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України (далі - Мінмолодьспорт), громадська організація "Вітрильна федерація України" (далі - ГО "ВФУ"), відокремлений підрозділ ГО "ВФУ" "Вітрильна федерація Миколаївської області" (далі — ВП ГО "ВФУ" "Вітрильна федерація Миколаївської області").

3.2. Відповідальність за підготовку місць проведення змагань, зустріч і відправку учасників змагань і суддів покладається на ВП ГО "ВФУ" "Вітрильна федерація Миколаївської області" та ГО "Асоціація "Формула Кайт".

3.3. Правила і керівні документи:
3.3.1. Регата проводиться згідно з: Заступник Міністра країни УМАНЕЦЬ 2021 р. РЕГЛАМЕНТ Кубку України з вітрильного спорту (кайтбординг)2 правилами, як це визначено у Правилах вітрильних перегонів 2021-2024 рр., (далі - ПВП), за винятком змін, що буде внесено у Вітрильницьку інструкцію; чинним Регламентом; правилами класів; приписами ГО "ВФУ" до ПВП; рішеннями Ради та Президії ГО "ВФУ".
3.3.2. У разі розбіжностей у деталях Регламенту і Вітрильницької інструкції переважатиме текст Вітрильницької інструкції.
3.3.3. Офіційною мовою заходу є українська, але, у разі розбіжностей щодо тлумачення правил перегонів, правил щодо спорядження і правил класів - перевага надаватиметься англомовним текстам.

3.4. Реклама. Кайтборди повинні нести рекламу, обрану і надану повноважним організатором.

3.5. Класифікація. Кодекс класифікації яхтсменів не застосовуватиметься.

3.6. Вимірювання/Огляд обладнання.
3.6.1. Спортсмени перед початком змагань мають представити технічному комітету змагань рятувальні жилети (засоби особистої плавучості), шоломи, спорядження, корпус з обладнанням і кайти, що будуть використовуватися у регаті для інспекції.
3.6.2. Перевірка обладнання може відбуватися за рішенням технічного або протестового комітету протягом регати в обсязі і за порядком, зазначеним у Вітрильницькій інструкції.

3.7. Вітрильницька інструкція. Вітрильницька інструкція буде надаватися під час реєстрації у Перегоновому офісі регати.

4. Учасники заходу

4.1. До участі у змагання допускаються спортсмени у таких номерах програми: Кайт фойл - чоловіки і жінки; слалом - чоловіки і жінки.

4.2. У змаганнях беруть участь команди АР Крим, областей України, м. Києва і м. Севастополя. До змагань допускаються спортсмени фізкультурноспортивних товариств, відомчих фізкультурно-спортивних організацій, учні спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, ДЮСШ, СДЮШОР, ШВСМ, приватних навчальних вітрильних закладів і організацій та спортсмени особисто, які мають відповідну кваліфікацію та діючий сертифікат на право керування відповідним судном, не молодші за віком ніж 2004 року народження. Персональні винятки щодо осіб, які підпадають під це вікове обмеження, можуть бути зроблені за наявності дозволу лікаря лікувальнофізкультурного диспансеру і вчасного письмового звернення організації, що заявляє спортсмена до організатора з прийняттям на себе відповідальності за рівень спортивної підготовленості учасника.з

4.3. У разі, якщо до змагань заявлено одного спортсмена у номері програми у класі, де братимуть участь чоловіки і жінки, на цих змаганнях цей клас набуватиме статусу відкритого класу.

5. Характер заходу

5.1. Змагання є відкритими і особистими для всіх учасників, які мають відповідати вимогам правила 75.2 ПВП.
5.2. Змагання складатимуться з перегонів флоту.

6. Програма проведення змагань

6.1. Розклад перегонів

16 червня, середа - 
09:00-11:30
12:00
14:00
Офіційний день приїзду.
Контрольний огляд та реєстрація учасників.
Брифінг для тренерів та суддів.
Перегони.
17-20 червня Перегони.
20 червня, неділя Урочисте нагородження переможців.
Детальна інформація щодо програми змагань має міститися у Вітрильницькій інструкції.

6.2. Перегоновий офіс відчинено:
16 червня з 09:00 до закінчення роботи Протестового комітету.
17-20 червня з 10:00 до закінчення роботи Протестового комітету.
Час роботи Перегонового офісу може бути подовжений за рішенням Перегонового комітету.

7. Безпека та підготовка місць проведення заходу

7.1. Судно або учасник перегонів мають надати всіляку, на яку тільки спроможні, допомогу будь-якій особі або судну, які є в небезпеці.

7.2. Учасники змагань повинні носити рятувальні жилети, що надійно закріплені, весь час, коли вони знаходяться на воді, за винятком короткого часу для перевдягання або впорядкування одягу чи особистого спорядження. Це є зміною правила 40 ПВП. Костюми типу "Каліпсо" або сухі комбінезони не є відповідними особистими засобами плавучості.

7.3. Для безпеки проведення змагань тренери повинні мати судна підтримки (тренерський катер).

7.4. Судна підтримки, тренерські катери до початку змагань повинні бути зареєстровані у бюро регати і знаходячись на воді, виконувати вказівки Перегонового комітету щодо надання допомоги суднам або особам, які зазнають лиха.

7.5. Судна підтримки і власне тренерські катери повинні суворо додержуватися "Обов’язкових настанов ГО "ВФУ" щодо користування тренерськими катерами", якщо тільки не буде зазначено іншого у Вітрильницькій інструкції для катерів, які взяли на себе виконання обов'язків за проханням Повноважного організатора.4

7.6. Відмова від відповідальності. Попри те, що буде вжито всіх можливих заходів, щоб зробити перегони якнайбезпечнішими, кожен із спортсменів має бути певним, що у разі якщо він потерпає на воді, кваліфіковану допомогу буде надано вчасно. Кожен учасник відповідно до правила 4 ПВП (рішення про участь у перегонах) бере участь у перегонах на свій власний розсуд і відповідальність. Організатори змагань, Перегоновий і Протестовий комітети, інші офіційні особи та обслуговуючий персонал, які проводять перегони, не беруть на себе юридичної відповідальності за життя, можливі травми спортсменів, пошкодження або втрату майна, що спричинилися у змаганнях або у зв'язку зі змаганнями.

7.7. Акваторія перегонів. Перегони відбуватимуться на акваторії Тилігульського лиману в Миколаївській області. 7.8. Конфігурація дистанцій та порядок стартів будуть відображені у Вітрильницькій інструкції.

7.9. Місце стоянки. Судна мають розташовуватися на стоянку на призначених для них місцях.

7.10. Немає жодних обмежень щодо піднімання з води. 7.11. Підготовка спортивних споруд та спеціально відведених місць, дотримання безпеки учасників і глядачів під час проведення змагань проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурновидовищних заходів", постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із зазначеним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання пощиренню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2" (зі змінами) та постанови Головного державного санітарного лікаря України від 19 листопада 2020 року № 58 "Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення спортивних змагань на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (змагання проводяться з дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог).".

8. Умови визначення першості та нагородження переможців і призерів.

8.1. Застосовуватиметься лінійна система заліку згідно з Додатком А ПВП 4.1.

8.2. Регата вважатиметься такою, що відбулася, якщо у певному номері програми буде завершено принаймні 5 перегонів.

8.3. Регата складається із 24 перегонів флоту. У разі проведення 10-15 перегонів вилучатиметься один гірший результат судна, а при проведенні 16 і більше перегонів - два гірших результати судна.5

8.4. Заявлене і допущене до змагань судно, яке в жодних перегонах регати не з’явилося до району старту (DNC), вважатиметься таким, що не брало участі у змаганнях, і в остаточних протоколах змагань зазначатиметься як таке, що "не брало участі".

8.5. У класах, що мають чоловічу і жіночі програми, екіпажі, які допущено до змагань, стартуватимуть спільно. Залік проводитиметься окремо за результатами кожного перегону. 8.6. Додаток Р ПВП застосовуватиметься в повному обсязі.

8.7. Судно, яке виконало покарання або зійшло відповідно до правил ПВП - 31, 44.1, Р 2.2 та Р 2.3, має у межах часу протестування подати до бюро регати письмове підтвердження цього.

8.8. Переможці і призери регати у відповідних номерах програми нагороджуються дипломами, медалями та призами.

8.9. Поряд з офіційним нагородами інші організації можуть, у разі погодження з ГО "ВФУ", запровадити власні нагороди.

8.10. Особи, відсутні без поважних причин на церемонії нагородження, втрачають право на отримання приза.

9. Умови фінансування заходу та матеріального забезпечення учасників

9.1. Витрати на матеріально-технічне забезпечення заходу здійснюються за рахунок Мінмолодьспорту в межах коштів, передбачених Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2021 рік, а саме: пально-мастильні матеріали не більш ніж для 4 (чотирьох) суддівських катерів з урахуванням на кожен день змагань; папір, канцелярські товари.

9.2. Витрати на відрядження учасників та тренерів на змагання (проживання, харчування, перевезення яхт та тренерських катерів, проїзд до місця змагань та зворотно, паливо для тренерських катерів, добові в дорозі, послуги експрес-тестування для визначення антигену до вірусу COVID-19 тощо) здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

9.3. Витрати на відрядження/залучення іногородніх суддів (проїзд, добові у дорозі, проживання та харчування, послуги експрес-тестування для визначення антигену до вірусу COVID-19 тощо) здійснюються за рахунок Мінмолодьспорту в межах коштів, передбачених Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2021 рік.

9.4. Витрати на відрядження/залучення місцевих суддів (харчування, послуги експрес-тестування для визначення антигену до вірусу COVID-19 тощо) здійснюються за рахунок Мінмолодьспорту в межах коштів, передбачених Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2021 рік.

9.5. Для якісного проведення регати повноважний заявник змагань повинен забезпечити наявність необхідної кількості технічних засобів, оргтехніки та узгодити з базою місця проведення заходу безкоштовне надання6 місць для стоянки яхт, катерів, причепів та автотранспорту учасників, крану для спуску та підйому яхт та тренерських катерів.

10. Строки та порядок подання заявок на участь у заході

Під час реєстрації перед початком змагань до Бюро регати необхідно здати запис на участь за встановленою ГО "ВФУ" Формою № 11 у друкованому вигляді, заповнену декларацію з відміткою вимірювача про допуск судна до змагань та пред’явити такі документи:
паспорт громадянина України або свідоцтво про народження;
медичні довідки про допуск до змагань;
страхові поліси;
результат експрес-тестування на визначення антигену до вірусу COVID-19.

11. Інші умови, які забезпечують якісне проведення заходу

11.1. Радіозв’язок. Судно, що є у перегонах, не має здійснювати радіопосилань та приймати радіосигнали, що є недоступними для інших суден. Це обмеження стосується також і мобільного зв’язку.

11.2. Страхування. Кожне судно-учасник повинне мати чинне на період змагань страхове свідоцтво страхування відповідальності перед третіми особами з урахуванням Р & І умов на суму не менше 250 000 грн. Кожен учасник змагань повинен мати дійсне страхове свідоцтво на суму не менше 2 500 грн.

11.3. Додаткова інформація

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися за адресами:
1) 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 42, Мінмолодьспорт, кім. 805, тел./факс (044) 289 11 67;
2) ГО "Вітрильна федерація України", тел./факс (044) 289 50 73, e-mail: .

Цей Регламент є офіційним запрошенням до участі у змаганнях.

👉 Регламент
👉 Зміни до регламенту

Актуальна інформація, оголошення та обговорення: https://www.facebook.com/groups/330846586997867 (Kite Foil Ukraine - група асоціації "Формула кайт" у соцмережі Фейсбук).